HARTENBERG - Co vše může vzniknout okolo zchátralého hradu

Akce na Hartenbergu
Dobrým příkladem, jak lze všestranně využít místní potenciál, je spolek vzniklý kolem hradu Hartenberg. Členové spolku usilují o obnovu a ochranu kulturního a přírodního dědictví, zejména pak tvz. Hartenberské domény a okolí.

50.2214587, 12.5753583

Spolku jde především o záchranu a údržbu území v okolí hradu Hartenberg, zámeckého parku, údolí Svatavy a Dolinského potoka. Spolek vyniká tím, že zapojuje jak místní, formou komunitních akcí pro široké okolí např. "Hartenberské strašení", " Hartenberské školnění" nebo "Mikulášská jízda", tak ve spolupráci s INEX–SDA pořádá mezinárodní dobrovolnické kempy, jichž se zúčastnily již stovky mladých lidí z celého světa.

Pestrou paletu projektů doplňují ARTcampy a ENVIROcampy. Zároveň od roku 2009 zprostředkovává a koordinuje resocializační projekty, které nabízí znevýhodněným lidem na trhu práce příležitost, jak se zapojit do obnovy přírodního a kulturního dědictví, zároveň se naučit něco nového a přitom rozvíjet své pracovní schopnosti.

Sdružení také pořádá workshopy, semináře a konference, které jsou navštěvované od nejmenších dětí přes středoškoláky, vysokoškoláky až po seniory.

Spolku jde především o záchranu a údržbu území v okolí hradu Hartenberg, zámeckého parku, údolí Svatavy a Dolinského potoka. Spolek vyniká tím, že zapojuje jak místní, formou komunitních akcí pro široké okolí tipu "Hartenberské strašení", " Hartenberské školnění" nebo "Mikulášská jízda", tak ve spolupráci s INEX–SDA pořádá mezinárodní dobrovolnické kempy, jichž se zúčastnily již stovky mladých lidí z celého světa.

Pestrou paletu projektů doplňují ARTcampy a ENVIROcampy. Zároveň od roku 2009 provozuje resocializační projekty, které nabízí pro znevýhodněným lidem na trhu práce příležitost, jak se zapojit do obnovy přírodního a kulturního dědictví, zároveň se naučit něco nového a přitom rozvíjet své pracovní schopnosti.

Sdružení také pořádá workshopy, semináře a konference, které jsou navštěvované od nejmenších dětí přes středoškoláky, vysokoškoláky až po seniory.

akce hartenberg