Louny se staly filmovou hvězdou

Natáčení spotu
Spolek Lunovrat, který každý rok pořádá tradiční festival lounských kapel Antikotel se rozhodl, že na letošní Antikotel natočí reklamní spot. Nás, Místa zblízka, napadlo pojmout natáčení jako workshop a poskytnout Lunovratu profesionální vedení, aby i spot byl profesionální.
V týmu Lunovratu je začínající kameraman a střihač Martina Mikuláška, zvukař František Bartoň a produkční jsou vlastně všichni...

50.3539812, 13.8033551

Pozvali jsme dramaturga Filipa Nováka z České televize a kameramana a střihače Jana Truhláře, kteří provedli Lunovrat a jednoho žateckého sekundanta Vladimíra Vlacha ze ŽOKu, Žateckého okrašlovacího kolektivu přípravou, nátáčením a postprodukcí od začátku do konce.

V pátek večer se všichni společně setkali nad scénářem a vypilovali ho téměř k dokonalosti, ale zároveň k proveditelnosti. Kromě toho si rozdělili role během natáčení a pak už jen doufali, že se druhý den dostaví co nejvíce dětí, aby bylo s kým natáčet.

V sobotu ráno se natáčecí tým sešel „na bahně“ (restaurace Stromovka) a k všeobecné radosti přišla i kupa dětí a k tomu navíc jejich rodičů. Natáčet se začalo u Žatecké brány, kde na nás dokonce čekala zdvihací plošina, pokračovalo se podpódiovým kotlem na bahně a pak se vtrhlo do města a točilo se na náměstí, před základkou i na věži. Děti byly odměněny zmrzlinou a my všichni množstvím povedených a vtipných záběrů (a nakonec pivem na bahně ;).

Pár dní na to přišel čas společné postprodukce – kdo měl zájem se naučit stříhat a dovést klip do finální podoby, měl možnost pod dohledem Jana Truhláře, který na natočených záběrech ukázal pravidla střihu, např. tzv. osu záběru, vysvětlil, co je rapidmontáž, poradil, jak dodat klipu drive až nakonec opustil improvizovanou střižnu parádní hotový Antispot. Vidět ho můžete před každým představením pro dospělé v Kině Svět (http://kinolouny.cz/) a teď už i na webu:  https://www.youtube.com/watch?v=wqAOQaW7ea4.

natáčení spotu