Muzekologicky!

Muzekologicky!
Lounské muzeum ve spolupráci se Semínkovnou Louny přišlo s nápadem uspořádat několik akcí propagujících udržitelný způsob života. O co šlo?

V listopadu tak proběhl workshop šití sáčků na ovoce, zeleninu a pečivo ze starých záclon. To v sobě spojuje hned několik výhod najednou. Používáním těchto pytlíků, které jsou prodyšné a navíc v originálním designu, snižujete spotřebu mikrotenových sáčků na jedno použití a zároveň upcyklujete - to znamená, že z něčeho, co už se nepoužívá (v tomto případě ze záclon), vytvoříte nový produkt.

S šicími stroji dorazilo několik zručných šiček, které s radostí předávaly své dovednosti mladé generaci. Účastnice i pár účastníků mohli vybírat z různých záclonových vzorů a barevných mašlí a vzniklo tak spoustu užitečných originálů. Lounské obchody, které byly s akcí dopředu seznámeny, projevily akci velkou podporu a slíbily vstřícnost k zákazníkům s látkovými pytlíky.
V prosinci následoval workshop ekologického balení dárků. Ať už do recyklovaných balicích papírů nebo tradiční japonskou metodou furoshiki, kdy se dárky balí do látek a šátků. A na leden se chystá první lounský swap, tedy lokální výměna oblečení a věcí do domácnosti.