„Na Bahně“ se provětraly skříně, sklepy i půdy

50.3539812, 13.8033551

lounský blešák
Datum
18. 11. 2017

V listopadu se v Lounech uskutečnil historicky První lounský blešák. A byla to také první místní akce, do jejíchž příprav jsme se zapojili i my v rámci projektu Místa Zblízka.

Organizační tým tvořil spolek Mezilidi, který usiluje mimo jiné o návrat sousedských vztahů, ale také o návrat už nepoužívaných věcí do oběhu. K Mezilidem se připojil spolek Lunovrat, jehož cílem je podpora kulturního a komunitního života na Lounsku. A tak pod heslem „Pro jednoho veteš, pro druhého zlato“ proběhl 18. 11. 2018 v Lounech ve Stromovce neboli „na Bahně“ První lounský blešák. Sešlo se celkem pětadvacet prodejkyň a prodejců, což bylo maximum, které sál Bahna dokázal pojmout. K mání bylo převážně dámské a dětské oblečení, hračky, šperky, ale nechybělo ani nádobí, keramika či různé obskurní předměty z hlubin půdy. Jako třeba střelená keramická kachna od Aleny W. z Evaně, která loví také v hlubinách Ohře a statisíciletým oblázkům dává nový život v podobě misek, zvonkoher a dalších kamenných výrobků. Alena rozhodně nebyla jedinou přespolní, kromě lounských byste tu našli prodejce z Blšan, Lenešic, Veltěží, Koštic nebo dokonce ze Žatce. Atmosféra mezi prodejci i návštěvníky byla celou dobu příjemně uvolněná, a ač blešák neměl oficiálního moderátora, všichni ocenili veselé projevy pana Vaice, majitele lounského hotelu Caramell a podporovatele místní kultury.
 

Nikdo neodcházel s prázdnou, a tak se organizátoři rozhodli, že v pořádání blešáků budou pokračovat. Druhý lounský blešák by se měl uskutečnit na jaře opět na Bahně. A jelikož poptávka prodejních míst převyšovala nabídku, bude tentokrát místo pro prodejce i venku v zahradní restauraci. A možná přijde i moderátor…

 

Lounský blešák: www.facebook.com/lounskyblesak/

Spolek Lunovrat: https://www.facebook.com/Lunovrat/

Restaurace Stromovka: http://www.restauracestromovka.cz/

Eiwan ateliér: http://www.eiwan.cz/

Hotel Cramell: http://www.caramell.cz/

Štítky