V Žatci proběhl už třetí Ranní klub

Účastníci Ranního klubu živě diskutují
Diskuze, seznamování, nápady, zkušenosti a spolupráce. To nabízí Ranní kluby Žatecko, které pořádáme v Restauraci U Zlatého beránka.

50.327176, 13.5457856

„Jako koordinátorka projektu Místa zblízka jsem od Žateckých často slyšela, že jim chybí prostor pro spolupráci a společné řešení problémů. Z předchozího projektu máme zkušenost právě s pořádáním ranních klubů – pravidelného setkávání aktivních místních lidí nad různými tématy. Tak jsme se rozhodli, že zkusíme kluby rozjet i v Žatci.“
Tématem prvního klubu se stalo „Oživení centra“. Vzešlo od žateckých občanů, které trápí historické centrum bez obchodů, služeb a hlavně lidí. Inspirací pro Žatecké byl host Jan Losenický, místostarosta Kadaně, kde na oživení centra pracují řadu let.
Druhý Ranní klub obohatil svým povídáním excentrický Ondřej Kobza, zakladatel iniciativy „Piána na ulici“ a známý iniciátor kulturního a společenského života v ulicích.
Třetí klubové setkání bylo věnováno tvorbě pocitové mapy žateckého centra. Účastníci označovali na plánu města místa, kam často chodí, kam naopak nechodí, místa, která mají rádi či kterým by se raději vyhnuli. Výsledkem je tak plán nikoliv z hlav urbanistů, ale ze zkušeností samotných obyvatel. Věříme, že poslouží radnici při plánování rozvoje města.